Międzyzdroje - oceny wg. turystów:
średnia 3.94 na podstawie 103 opinii

TOP atrakcji w Międzyzdrojach

Jesteś w Międzyzdrojach lub planujesz swój wyjazd i chciałbyś ten czas spędzić aktywnie, bądź odwiedzić ciekawe miejsca? W takim razie dobrze trafiłeś! 

Stworzyliśmy dla Ciebie TOP 10 atrakcji, dzięki którym zyskasz ciekawe wspomnienia.

Molo w MiędzyzdrojachJeśli spędzasz urlop w Międzyzdrojach, nie możesz pominąć tego miejsca. Wchodzące w głąb Zatoki Pomorskiej molo to prawdziwa wizytówka miasta. Spacer po nim to doskonała okazja, aby w pełni poczuć prawdziwy klimat nadmorskich wakacji oraz podziwiać przepiękne widoki. Molo to zdecydowanie jeden z punktów rozpoznawczych Międzyzdrojów, koniecznie trzeba je odwiedzić. Samo w sobie robi duże wrażenie, a wielu turystów wspomina je o zmroku, kiedy jest przepięknie podświetlone. Ciekawym przeżyciem jest rejs odpływającym stąd Statkiem Wikingów. Opinie na temat galerii handlowej, przez którą trzeba wcześniej przejść, są podzielone. Osobom, które nie lubią takich klimatów przeszkadza tłok i liczne stragany. Inni natomiast podkreślają, że taka bliskość i dostępność zaplecza gastronomicznego oraz miejsc gdzie można zrobić zakupy, jest bardzo wygodna. Molo w Międzyzdrojach położone jest w środkowej części plaży, niedaleko amfiteatru. Ma długość 395 m i wchodzi w głąb Morza Bałtyckiego w kierunku północno-wschodnim. Jest to żelbetowa konstrukcja wsparta na wielkośrednicowych, rurowych palach. Wejście na molo ujęte jest w dwie symetrycznie rozmieszczone, białe wieże. Od czerwca 2005 roku molo w Międzyzdrojach posiada status przystani morskiej. Można z niego podziwiać widoki na Zatokę Pomorską, a także zobaczyć światła latarni morskiej w Świnoujściu.

Punkty widokowe – Gosań i Kawcza Góra


Kawcza Góra to wzniesienie, które liczy sobie 61 m n.p.m. i znajduje się we wschodniej części Międzyzdrojów. Ścieżka na Kawczą Górę rozpoczyna się obok charakterystycznej bramy do Wolińskiego Parku Narodowego (przypomina kształtem sterczący pionowo dziób kutra rybackiego). Do Międzyzdrojów można z Kawczej Góry wrócić plażą. Zejście na nią wiedzie drewnianymi schodami, oficjalnie uznanymi za najwyższe i najdłuższe schody na polskim wybrzeżu. Ich całkowita długość to 128,5 m, wysokość –51 m. Radzimy schodzić, nie wchodzić. 

Najwyższy klif nad polskim morzem to właśnie wzgórze Gosań, 4 kilometry od Międzyzdrojów, które mierzy 95 m n.p.m. Na jego szczycie znajduje się punkt widokowy. Ścieżka na Gosań jest raczej dobrze oznakowana, zaczyna się przy drodze krajowej nr 102. Czeka Cię krótki (ok. 400 m), ale intensywny spacerek pod górę wśród starego lasu bukowego.


Oba wzniesienia mają na swoich szczytach coś ciekawego, co może Cię zainteresować. Ale nie oszukujmy się – największą atrakcją obu tych punktów jest panorama. Piękna tego widoku nie da się opisać słowami i trzeba to przeżyć na własnej skórze. Hańba tym, co w Międzyzdrojach byli, a punktów widokowych nie zdobyli!

WapnicaWapnica to niepozorna wieś, znajdująca się 5,5 kilometra od Międzyzdrojów. Mimo, że na pierwszy rzut oka prezentuje się bardzo skromnie, to w jej granicach leży prawdziwy skarb – Jezioro Turkusowe! Nazwa zbiornika wzięła się oczywiście od przepięknego koloru wody, która się w nim znajduje. Oczywiście, ten koloryt jest wytłumaczalny naukowo, ale my wolimy wierzyć w to, że Jezioro jest po prostu spowite swego rodzaju magią, która przekłada się na niesamowitą atmosferę panującą nad Jeziorem.  Z Międzyzdrojów można dojechać tu samochodem lub autobusem, da się też dojść niebieskim szlakiem (to tylko ok. 6 km, więc całkiem blisko, w porównaniu ze schodami Kawczej Góry!!).

Promenada Gwiazd


Prawdziwa wizytówka Międzyzdrojów! Kto nie porównywał tam swojej ręki z rękoma gwiazd estrady niech pierwszy rzuci kamień.  Aktorzy i piosenkarze odciskają tam swoje dłonie od czasu pierwszego Wakacyjnego Festiwalu Gwiazd, który miał miejsce w 1996 i okazał się być strzałem w dziesiątkę. Jeśli jesteś na wakacjach w Międzyzdrojach, koniecznie musisz zaliczyć to miejsce.

Oceanarium 

Adres: Bohaterów Warszawy 16B, Międzyzdroje

Telefon: +48 512 755 809

Godziny otwarcia:

Codziennie od 10:00 do 22:00

To dopiero gratka dla fanów podwodnego świata. Nowoczesne Oceanarium w Międzyzdrojach może pochwalić się naprawdę masą atrakcji, stworzonych dla ludzi w absolutnie każdym wieku. Możesz zobaczyć tutaj wiele okazów najróżniejszych mieszkańców zbiorników wodnych z całego świata, przejść się 16 metrowym, szklanym półtunelem, odwiedzić liczne sale multimedialne, zobaczyć wystawę rekinów w skali 1:1… A to tylko kilka, z wielu niesamowitych rzeczy, których możesz tam doświadczyć. Oceanarium o powierzchni 3000m2 składa się z 3 poziomów, na których umieszczono mnóstwo olbrzymich zbiorników, wypełnionych żywymi rybkami, a 9 zbiorników znajduje się pod ziemią. Gdy dopadną Cię boleści nóg, wpadnij do kawiarni Oceanarium, odpocznij i napij się czegoś! Możesz także przyprowadzić swoją pociechę na salę zabaw dla dzieci i kupić pamiątkę w specjalnym sklepiku. 

Planetarium


Adres: Bohaterów Warszawy 19,Międzyzdroje.
wejście przy Kinie Eva
Telefon: +48 91 32 82 570
Ceny:
Bilet normalny - Normalny - 18 zł
Bilet ulgowy - ulgowy - 14 zł
Bilet ulgowy - grupowy dla dzieci - 12 zł
Bilet ulgowy - grupowy dla dorosłych - 14 zł

Na 7-metrowej specjalnie przygotowanej kopule wyświetlane są za pomocą cyfrowych projektorów trójwymiarowe obrazu Kosmosu. W odróżnieniu od klasycznych planetariów tutaj możemy nie tylko oglądać aktualne położenie gwiazd, ale także podróżować po galaktykach czy też odwiedzać każdą z osobna planetę układu słonecznego. W naszym repertuarze znajdują się również specjalnie przygotowane dla Państwa filmy, które nie tylko w profesjonalny sposób opowiadają nam o otaczającym 

Bałtycki Park Miniatur

Adres: Nowomyśliwska 98, Międzyzdroje

Telefon: +48 609 038 580

Godziny otwarcia: 

Codziennie od 12:00 do 23:00

A może chciałbyś przespacerować się wzdłuż miniaturowego wybrzeża Bałtyku, gdzie modele umieszczono zgodnie z rzeczywistym miejscem ich lokalizacji nad miniaturą Morza Bałtyckiego? Jeśli tak to koniecznie musisz tutaj przyjechać. Przemierzysz tutaj także granice wszystkich państw leżących nad Bałtykiem, podziwiając najciekawsze zabytki i latarnie w skali 1:25, a opowie Ci o nich jeden z odpowiednio wyszkolonych do tego pracowników Parku. Przygotowano tam także makietę miniaturowych kolejek, zajmujących powierzchnię 500 m2! Bez problemu dotrzesz tu każdym środkiem transportu, czy to prywatnym czy miejskim, a jeśli martwisz się o swoje umiejętności orientacji w terenie, to Park przygotował także specjalną, bezpłatną linię autobusów odjeżdżających bezpośrednio do Parku ze skrzyżowania ulic Zdrojowej i Bohaterów Warszawy. 

Kino 7D


Adres: Bohaterów Warszawy 18a (Galeria przy Amfiteatrze), Międzyzdroje
Telefon: +48 796 402 860
Godziny otwarcia: 
pon.-czw.: od 10.00 do 22.00
pt.-niedz.: od 10.00 do ostatniego klienta 

Poszedłbyś do kina, ale nie masz ochoty na standardową rozrywkę? No to mamy coś dla Ciebie.  Kino 7D sprawi, że „poczujesz” film wszystkimi zmysłami! Wiatr we włosach, krople deszczu na policzkach, wzrost temperatury… A to dopiero początek. Kino oferuje krótkie, ale intensywne seanse, po których wyjdziesz z uśmiechem na twarzy albo z ubłoconymi nogawkami (żarcik!). Odpowiednie nagłośnienie, a także unowocześnione technicznie fotele – opcja poruszania fotelem do przodu i do tyłu, i na boki – pogłębią Twoje filmowe doznania i z pewnością zostawią ślad w pamięci. Różnorodny repertuar oferuje filmy dla każdej grupy wiekowej, a gatunki są dobrane tak, by sprostać oczekiwaniom poszczególnych kinomaniaków. 

Gabinet Figur Woskowych


Adres: Bohaterów Warszawy 19, Międzyzdroje
Telefon: +48 91 32 82 570
Godziny otwarcia:
lipiec i sierpień:
Codziennie od 10:00 do 20:00
maj, czerwiec, wrzesień:
Codziennie od 10:00 do 18:00
październik – kwiecień:
Codziennie od 10:00 do 16:00

Międzyzdroje mogą pochwalić się posiadaniem największego obiektu tego typu w Polsce. Znajdziemy
tutaj 110 naturalnej wielkości postaci z wosku, m.in aktorów, piosenkarzy, polityków, malarzy,
postaci z księgi rekordów Guinnessa, a także sceny z bajek i baśni. Można robić zdjęcia, nieodpłatnie,
dlatego zachęcamy do zrobienia sobie fotki z Asterixem i Obelixem, Bogusławem Lindą, Kargulem i
Pawlakiem oraz z Darth Vaderem. Osobiście polecamy rodzinne zdjęcie z niezwykłą familią Shreka. 
Stroje i elementy dekoracji powstały w Teatrze Wielkim w Warszawie, a niektóre z postaci osobiście
brały udział w tworzeniu swoich figur woskowych!

Zagroda Pokazowa Żubrów 

Adres: Woliński Park Narodowy , Międzyzdroje

Telefon: (91) 32 807 27 / (91) 32 807 37

Godziny otwarcia

od 1 maja do 30 września: 

Codziennie z wyjątkiem poniedziałków od 10:00 do 18:00

od 1 października do 30 kwietnia: 

Codziennie z wyjątkiem niedziel i poniedziałków od 8:00 do 16:00 

Zagroda Pokazowa Żubrów usytuowana jest przy zielonym szlaku turystycznym - z centrum Międzyzdrojów jest do niej 1,5 km (30 minut pieszej wycieczki). Żubry nizinne, do których zaliczane są także żubry wolińskie, są wpisywane i specjalnie oznaczane w Księdze Rodowodowej Żubrów – obecnie, na terenie Zagrody żyje 8 żubrów. Ciekawostka: W Polsce żubry nizinne (białowieskie) otrzymują imiona zaczynające się na sylabę Po, natomiast żubry odłowione ze stada wolnego i włączone do hodowli zamkniętej otrzymują imiona zaczynające się od liter Ka. Takie i podobne ciekawostki czekają na Ciebie w Zagrodzie Pokazowej Żubrów, na terenie Wolińskiego Parku Narodowego. Możesz dowiedzieć się naprawdę mnóstwa ciekawych i ważnych rzeczy dotyczących tych pięknych zwierząt. Dostępne są pomosty widokowe, także dostosowane dla osób niepełnosprawnych. Spędź chwilę wolnego czasu z Żuberkiem!

Warto zobaczyć
Warto wiedzieć
TOP atrakcji w Międzyzdrojach

Jesteś w Międzyzdrojach lub planujesz swój wyjazd i chciałbyś ten czas spędzić aktywnie, bądź odwiedzić ciekawe miejsca?

Stworzyliśmy dla Ciebie TOP 10 atrakcji, dzięki którym zyskasz ciekawe wspomnienia.

czytaj więcej
Kawcza Góra 2 km od Międzyzdrojów

Jeśli cenisz sobie aktywny wypoczynek, wędrówka na szczyt Kawczej Góry będzie obowiązkowym punktem wizyty w Międzyzdrojach. Największą atrakcją tego niezwykłego miejsca jest niesamowita panorama na Zatokę Pomorską. To również bardzo romantyczne miejsce na długie spacery w otoczeniu przyrody.

czytaj więcej
Molo Międzyzdroje

Urlop w Międzyzdrojach? Nie możesz pominąć mola w Międzyzdrojach. Wchodzące w głąb Zatoki Pomorskiej molo to prawdziwa wizytówka miasta. Spacer po nim to doskonała okazja, aby w pełni poczuć prawdziwy klimat nadmorskich wakacji oraz podziwiać przepiękne widoki

czytaj więcej
Zagroda Pokazowa Żubrów w Międzyzdrojach
Jednym z najsłynniejszych miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć, odwiedzając Międzyzdroje, jest rezerwat żubrów. Ukryta w lesie w spacerowej odleg...
czytaj więcej
Warto zwiedzić Kamień Pomorski!
Jednym z najciekawiej zlokalizowanych miast turystycznych na polskim wybrzeżu jest Kamień Pomorski. Swoim terytorium obejmuje ponad 10 kilometrów kwad...
czytaj więcej
Warto wiedzieć - zobacz więcej

ZALOGUJ SIĘ JAKO TURYSTA

lub

zaloguj się jako użytkownik w portalach ip:tourism:

Błędny login lub hasło, spróbuj jeszcze raz.

Nie masz konta?

zarejestruj się: (zajmie to ok. 25 sek)

ZALOGUJ SIĘ JAKO BIZNES - WŁAŚCICIEL

OBIEKTU NOCLEGOWEGO, GASTRONOMII, ATRAKCJI
Kliknij tu >>

: Miedzyzdroje.com!

Kliknij aby zadzwonić
Sukces!

Twoje zgłoszenie zostało wysłane!