Międzyzdroje - oceny wg. turystów:
średnia 3.94 na podstawie 103 opinii

Kawcza Góra 2 km od Międzyzdrojów

Jeśli cenisz sobie aktywny wypoczynek, wędrówka na szczyt Kawczej Góry będzie obowiązkowym punktem wizyty w Międzyzdrojach. Największą atrakcją tego niezwykłego miejsca jest niesamowita panorama na Zatokę Pomorską. To również bardzo romantyczne miejsce na długie spacery w otoczeniu przyrody.


Jednym ze wzniesień wału morenowego Pasma Wolińskiego jest Kawcza Góra licząca sobie 61 m n.p.m. To zlokalizowane we wschodniej części Międzyzdrojów wzniesienie słynie przede wszystkim jako doskonały punkt widokowy. Możemy stamtąd podziwiać plażę w Międzyzdrojach ze słynnym molo, bezkresne wody Morza Bałtyckiego oraz widoczne w oddali niemieckie porty. Nazwa Kawcza Góra została wprowadzona parę lat po wojnie. Zastąpiono nią wcześniejszą niemiecką nazwę Kaffe-Berg. 

Punkt widokowy

Punkt widokowy zlokalizowany jest nad samym klifem, na wysokości 56,9 m n.p.m. Dostać można się do niego z plaży drewnianymi schodami o długości 128,5 m i wysokości 51 m. Obecne schody pochodzą z 2013 roku i zastąpiły poprzednie, które zostały zniszczone w czasie sztormu w 1997. 

Przed wojną było to niezwykle popularne miejsce, gdzie co rok przyjeżdżało wielu letników Na szczycie wzniesienia była słynna kawiarnia prowadzona przez Wernera Hahna. Na specjalnie przystosowanych widokowych tarasach, goście mogli delektować się kawą z porcelanowych filiżanek. Wybuch II wojny światowej zakończył działalność kawiarni. 

Dziś na szczycie wzgórza możemy zobaczyć dwa kamienne obeliski. Upamiętniają one Zjazd Leśników Niemieckich w 1892 roku oraz Zjazd Polskiego Związku Leśnego w 1992 roku.


Informacje praktyczne:

  • Kawcza góra położona jest we wschodniej części Międzyzdrojów, 0,6 km od zabudowy miasta.
  • Dotrzeć tam możemy pieszo, podążając czarnym szlakiem z centrum Międzyzdrojów lub plażą, z której drewniane schody prowadzą na sam szczyt wzniesienia. 
  • Początek ścieżki prowadzącej na Kawczą Górę znajduje się zaraz koło bramy Wolińskiego Parku Narodowego, która ma charakterystyczny kształt dziobu odwróconego kutra rybackiego. 
  • Jeśli chcemy podjechać samochodem, możemy go zostawić na parkingu przy głównej drodze. 

Zdaniem turystów

Turyści, którzy wybrali się na Kawczą Górę twierdzą, że pokonanie takiej ilości schodów, zdecydowanie warte jest wysiłku, ponieważ widoki z góry są naprawdę zachwycające. Wiele osób wybiera drogę przez las, ponieważ wejście z plaży jest bardziej strome. Większość jednak przyznaje, że droga na szczyt nie jest uciążliwa, ani zbytnio mecząca, nawet dla starszych osób. Raczej jest to relaksujący i odprężający spacer w pięknych warunkach przyrody.  Idąc szlakiem przez las, można dojść do ciekawej atrakcji, jaka jest zagroda żubrów. 


Czy wiesz, że:

  • Schody na Kawczą Górę są oficjalnie uznane za najdłuższe i najwyższe schody na całym polskim wybrzeżu.
  • Ze względu na oryginalne, drewniane schody, a także malownicze widoki, miejsce to jest bardzo chętnie wybierane przez młode pary na sesje ślubne. 
  • Dodatkową atrakcja tego miejsca są znajdujące się tutaj bunkry z czasów II Wojny Światowej. 
Warto zobaczyć
Warto wiedzieć
TOP atrakcji w Międzyzdrojach

Jesteś w Międzyzdrojach lub planujesz swój wyjazd i chciałbyś ten czas spędzić aktywnie, bądź odwiedzić ciekawe miejsca?

Stworzyliśmy dla Ciebie TOP 10 atrakcji, dzięki którym zyskasz ciekawe wspomnienia.

czytaj więcej
Kawcza Góra 2 km od Międzyzdrojów

Jeśli cenisz sobie aktywny wypoczynek, wędrówka na szczyt Kawczej Góry będzie obowiązkowym punktem wizyty w Międzyzdrojach. Największą atrakcją tego niezwykłego miejsca jest niesamowita panorama na Zatokę Pomorską. To również bardzo romantyczne miejsce na długie spacery w otoczeniu przyrody.

czytaj więcej
Molo Międzyzdroje

Urlop w Międzyzdrojach? Nie możesz pominąć mola w Międzyzdrojach. Wchodzące w głąb Zatoki Pomorskiej molo to prawdziwa wizytówka miasta. Spacer po nim to doskonała okazja, aby w pełni poczuć prawdziwy klimat nadmorskich wakacji oraz podziwiać przepiękne widoki

czytaj więcej
Podróżowanie z najmłodszymi
Niech wspólna podróż okaże się niesamowitą przygodą dla całej rodziny! Czas wakacji to przede wszystkim czas słodkiego lenistwa i odpoczynku, spędzany...
czytaj więcej
Gosań i Kawcza Góra
Góra Gosań, mierząca 95 m n.p.m., to najpopularniejszy punkt widokowy znajdujący się na terenie Wolińskiego Parku Narodowego. To także najwyższy szczy...
czytaj więcej
Warto wiedzieć - zobacz więcej

ZALOGUJ SIĘ JAKO TURYSTA

lub

zaloguj się jako użytkownik w portalach ip:tourism:

Błędny login lub hasło, spróbuj jeszcze raz.

Nie masz konta?

zarejestruj się: (zajmie to ok. 25 sek)

ZALOGUJ SIĘ JAKO BIZNES - WŁAŚCICIEL

OBIEKTU NOCLEGOWEGO, GASTRONOMII, ATRAKCJI
Kliknij tu >>

: Miedzyzdroje.com!

Kliknij aby zadzwonić
Sukces!

Twoje zgłoszenie zostało wysłane!